Ze života mBlue

Jsou kompetence, které při běžném přijímacím pohovoru zůstanou skryté. Víte, jaké kompetence potřebuje obchodník a které vynikající asistentka? Přijímáte lidi podle toho, co umí nebo podle toho, co tvrdí, že umí?

Adventní čas je sice pro většinu z nás ve znamení velkého shonu, přesto je dobré ctít tradici a moudrost předků a umět se někdy na chvíli ztišit, zastavit, být sám se sebou. Proto jsme 6. prosince uspořádali pro naše milé klientky a klienty slavnostní představení v divadle Lávka jako završení naší dobré spolupráce v roce 2016. 

V mBlue se snažíme ukázat lidem, jak využít svůj potenciál na 100 %. A také rádi pomáháme - jako firma jsme se v srpnu složili na dobrou věc. Pro rodičovskou organizaci Downsyndrom, která zajišťuje péči a rozvoji dětí s Downovým syndromem, jsme nakoupili košík plný dobrot. Téměř třicet malých statečných účastníků letního rekondičního pobytu v Krkonoších získávalo sladké odměny při plnění různých rozvojových her a zábavných aktivit.

Letní teambuilding v Peci pod Sněžkou se opravdu vydařil: po perném pátku naplněném našimi společnými nápady, jak ještě více zlepšit procesy a produktivitu firmy, jsme společně pokořili Sněžku. Na samém vrcholu nás čekaly malé týmové aktivity, například skládání básniček. Přinášíme vám vybranou ukázku :-)

Ve středu 22. 6. se v mBlue konalo snídaňové setkání na velmi aktuální téma: důvody odchodu ze zaměstnání. Účast se vyšplhala nad naše očekávání: do sídla společnosti zavítalo více než 30 personalistů a HR manažerů firem z řad našich klientů. Na snídani jsme představili zajímavé výstupy z tříletého výzkumu, při kterém jsme shromáždili data od téměř 2000 kandidátů (ve srovnání s výzkumnými agenturami je to až desetinásobek), kteří k nám za tuto dobu zavítali.

Pondělí 6. června

Obvykle se na focení chystáme v modro-zelené kombinaci, ale tuhle sobotu jsme udělali výjimku. Proč?

V sobotu se ve Stromovce běžel tzv. Color Run - aneb Pět nejšťastnějších kilometrů na Zemi. Protože v mBlue běháme rádi, nenechali jsme si tuhle akci po Běhu pro Světlušku ujít. A jak moc jsme se "zmalovali", posuďte sami na fotkách!

V únoru to byly již tři roky, co se mBlue rozrostlo o svého v pořadí třetího zaměstnance Zuzanu Paulovou. Od té doby Zuzka ušla dlouhou cestu, jak na poli osobním, tak kariérním. Nyní působí v pozici Key Account Directora a vede čtyřčlenný tým, který se zabývá zejména obtížnými pozicemi z oblasti IT a financí.

Před pár měsíci jste si na našem blogu mohli přečíst článek o Assessment Centru (AC), které mBlue standardně pořádá na pozici Research Consultant. Na AC dojde k vyhodnocení klíčových kompetencí, které se u vybraných kandidátů následně rozvíjejí v rámci počáteční dvouměsíční adaptace – tzv. Induction Programu.

Na podzim loňského roku byly právě na základě AC vybrány do mBlue Alica Valachová a Monika Čápová. Obě prošly úspěšně školením a testy Induction Programu a nyní jsou již plnohodnotně zapojeny v pracovním procesu v rámci týmu zaměřeného na Výrobu a FMCG. Nutno podotknout, že první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a hodnocení jejich pracovních výkonů jsou nadprůměrná :-)

Na začátku března jsme v mBlue oslavili jedno důležité výročí. Přesně před čtyřmi roky se prvním zaměstnancem mBlue stala Blanka Mesárošová, která v současnosti tvoří stabilní součást středního managementu mBlue. Na pozici Key Account Directora vede šestičlenný tým, který zajišťuje prvotřídní servis v oblasti personalistiky – zejména v náborech zaměstnanců a HR poradenství - převážně v segmentech výroby a FMCG. Výborné pochopení potřeb klienta vychází u Blanky také z její profesní minulosti, kdy šest let působila v rámci interního HR.

Lukáš se k našemu týmu přidal v době, kdy nás bylo ještě poměrně málo a dnes u nás úspěšně působí již 3. rokem.
Do mBlue přestoupil přímo od konkurenční agentury, kde se věnoval náboru v oblasti IT a v současné době je u nás specialistou v tomto segmentu.