Jste spokojeni ve Vaší práci? Otestujte se!

V zaměstnání trávíme třetinu času. Pro plnohodnotné prožití života je tedy důležitá spokojenost se zaměstnáním, které vykonáváme. V každodenním shonu někdy nezbývá čas se zamyslet, jestli nás naše práce stále uspokojuje. Pojďte se otestovat a zjistěte, jak na tom aktuálně jste.

Ke každé otázce přidělte 1-10 bodů dle toho, jak spokojení jste s konkrétním faktorem Vašeho zaměstnání. 1 bod znamená nejméně spokojeni, 10 bodů znamená zcela spokojeni.

Náplň práce

 1. Jak Vám vyhovuje povaha činnosti Vaší práce? Ať už sedíte v kanceláři a kontrolujete tabulky, nebo jste většinu času na schůzkách s klienty, jak charakter Vaší práce odpovídá Vašim potřebám?
 2. Jak považujete svoji práci za smysluplnou? Vidíte v tom, co denně děláte, přidanou hodnotu?
 3. Jak Vás baví Vaše práce? Můžete uplatnit a rozvíjet svůj talent? Je důležité vidět v každodenní činnosti i nástroj vlastní seberealizace.
 4. Jak jste spokojeni s množstvím a náročností práce? Nechává Vám práce dostatek času a energie k plnohodnotnému prožití volného času s rodinou, přáteli nebo pro koníčky?

Lokalita

 1. Jak Vám vyhovuje doba, kterou strávíte cestou do práce? Jak jste spokojeni s lokalitou, kde pracujete? Ať už hledáte v poledne místo na oběd, nebo ráno vodíte děti do školy, vyhovuje Vám místo, kde vykonáváte práci?

Zaměstnavatel

 1. Jak se dokážete ztotožnit s posláním Vaší společnosti? Jste hrdí na to, co vaše společnost dokázala a jak je vnímána na trhu?
 2. Jak vnímáte perspektivu své firmy do budoucna? Jak jste spokojeni se směrem, kterým se ubírá?

Nadřízený

 1. Jak jste spokojeni s odborností svého nadřízeného?
 2. Máte dostatek kvalitní a konstruktivní zpětné vazby? Jak jste spokojeni s přístupem svého manažera? Dokáže Vás nadřízený pochválit a ocenit Vaši práci a úspěchy, které jsou za Vámi?

Kolegové a firemní kultura

 1. Jak jste spokojeni s prostředím a kolektivem, v kterém pracujete? Dokážete si navzájem pomoci a můžete se od sebe učit? Panuje mezi Vámi důvěra?
 2. Jaká je atmosféra ve Vašem zaměstnání? Jste spokojeni s kulturou, která Vás v práci obklopuje?

Mzda a benefity

 1. Jste spokojeni s výší Vaší finanční odměny? Jistě, každý by chtěl vydělávat co nejvíce, ale když objektivně zhodnotíte svůj přínos pro firmu a srovnáte se s kolegy, jste na takové úrovni, na které byste měli být? Vnímáte, že jste odměňováni spravedlivě?
 2. Jak Vám vyhovují benefity, které poskytuje Vás zaměstnavatel? Ať už dostáváte stravenky, nebo máte volnou pracovní dobu, jak jste spokojeni s péčí zaměstnavatele?

 

Nyní sečtěte body, které jste přidělili jednotlivých otázkám. Kolika bodů jste dosáhli?

Více než 100 bodů

Gratulujeme! Máte skvělou práci. Važte si jí a držte si jí zuby nehty. Vaše zaměstnání odpovídá Vašim představám a přispívá k Vaší celkové životní spokojenosti. Je důležité ale neusnout na vavřínech a neustále se snažit vybalancovat své osobní potřeby s potřebami zaměstnavatele.

65-100 bodů

Sami cítíte, že Vaše zaměstnání není to pravé ořechové, ale ani žádná tragédie. Zkuste si promluvit se svým zaměstnavatelem o tom, co Vám na práci vadí, a zkuste přijít s konkrétními návrhy, co byste chtěli zlepšit.

Méně než 65 bodů

V zaměstnání jste nespokojení a to se promítá i do Vašeho osobního života. Plýtváte energií a výsledek často nestojí za to. Zkuste se zamyslet, co by se ve Vaší práci muselo zlepšit, abyste byli spokojenější, nebo si najděte novou práci na webu mBlue.

areyouhappya2web1024

Pro firmy

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže nebo emailem na spolupracujeme@mblue.cz

Jméno a Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Zpráva

Pro uchazeče

Navažte s námi dlouhodobou spolupráci. Pokud si přes formulář mProfilu zadáte Vaše parametry ideální pracovní pozice, budeme na Vás myslet a dozvíte se o nové pozici přednostně.

Nechte si monitorovat
trh práce.
Jako máte svého lékaře,
mějte i svého recruitera.

vysněná práce