Blog mBlue

Není nic převratného a nového tvrdit, že je nedostatek IT specialistů. Je to stav dlouhodobý a postihuje nejenom Českou republiku nebo sousední Německo, Rakousko nebo Slovensko. Technologický boom způsobil vysokou poptávku v celé Evropě a v zámoří. 

Ve spolupráci s Rado Schmidtem, Key Account Directorovi IT Bodyshopping z mBlue, jsme se zamysleli na vývojem IT freelancingu v Čechách a na Moravě. Kam se za poslední roky posunul a jak se liší od situace v EU? 

Pro perfektní vánoční večírek jsou klíčové dva prvky. Termín a místo. Troufám si tvrdit, že mBlue se čtvrtečním termínem 22.listopadu vystihlo přesně ten moment, kdy se u naprosté většiny hostů jedná o první večírek letošní sezóny, což vyústilo v historický rekord v počtu přijatých pozvání na večírek mBlue.

19. 11. 2018

mBlue slaví dnešní Den mužů. Všichni pánové hned po ránu na svém stole našli malou pozornost - láhev pivního speciálu. Ne náhodou se s muži a listopadem se pojí i další událost - kampaň Movember, která pomáhá budovat zdravý životní styl mužů a apeluje na jejich účast v preventivních programech typicky mužských onemocnění.

LinkedIn letos v České republice dosáhl 1,3 mio uživatelů. 

Víte, jak ho co nejefektivněji používat?

Přijďte ve středu 28.11. 2018 na Školení pro HR specialisty k nám do školících prostor na Praze 5 hned u metra Nové Butovice. 

S tím, jak postupně klesala po odeznění krize v České republice nezaměstnanost, začalo se měnit chování uchazečů o zaměstnaní. Zlom nastal v roce 2014, do té doby se lidé o práci báli a stačil jim tehdejší plat. Pro mladé lidi nebyla nikdy lepší doba na získání dobře placené práce než je dnes a zaměstnavatelé se tak dostávají do svízelné situace.

Milan Mahovský, jednatel mBlue, poskytl novinářům redakce Echo24 informace o nejvýraznějších změnách, kterých si v mBlue všímáme.