Jak hledat zaměstnání

a vyjednat si ty nejlepší podmínky

Jak hledat zaměstnání

Kde hledat práci, co napsat do životopisu nebo jak se připravit na přijímací pohovor? Osvojte si rady zkušených personalistů, které vám mohou přinést nejen podpis pracovní smlouvy, ale třeba také vyšší mzdu a lepší pracovní podmínky.

Chci se připravit na přijímací řízení

Kde hledat
práci?

Při hledání nového zaměstnání dnes lidé nejčastěji využívají pracovní portály s inzercí volných míst. Ale možností je samozřejmě víc. Můžete sledovat webové stránky firem, u nichž byste rádi pracovali – zda se v sekci „Kariéra” neobjeví nová pozice. Stejně tak se vyplatí věnovat pozornost firemním účtům na sociálních sítích (LinkedIN, Facebook aj.) – také tam se může vyskytnout personální požadavek. Totéž platí i pro specializované profesní skupiny a diskusní fóra. Cenná může být i pomoc personálních agentur, které rovněž zveřejňují pracovní inzeráty. Ty opravdu kvalitní vám navíc poskytnou odborný poradenský servis, který vás ve výběrovém řízení může posunout do vítězného finále.

Chcete pomoci s hledáním práce? Založte si mProfil!

Jak mi může pomoci
personální agentura?

Výhoda dobré personální agentury spočívá hlavně v tom, že vám poskytne informace ze zákulisí společnosti, u níž chcete získat zaměstnání. Jak to v dané firmě a na dané pozici funguje? Jde o nové místo nebo náhradu za někoho, kdo odchází? Kdo bude můj nadřízený, jaká je struktura oddělení, jaké má kdo pravomoci? Čím můžu na představitele společnosti zapůsobit? To jsou jen některé otázky, které vám HR Partner pomůže zodpovědět. Kvalitní personální společnosti mají navíc mezi firmami tak dobré jméno, že už jen fakt, že vás do přijímacího řízení doporučí, znamená pro úspěch ve výběrovém řízení mnoho.

E-book: Jak hledat zaměstnání

Stáhněte si zdarma příručku a získejte práci snů. Stačí si založit mProfil.

Procesem hledání pracovního místa vás provedou sami personalisté – tedy ti, kteří o přijetí nových zaměstnanců rozhodují. Naučí vás, jakým chybám se vyhnout, na co se připravit a jak udělat co nejlepší dojem.

ebook obrazek 1056-849-bily podklad

Proč si založit mProfil

Založení mProfilu vám zabere maximálně pár minut. Získáte s ním přednostní přístup k novým pracovním nabídkám i cenným radám.

 • rate

  NABÍDKY PŘESNĚ NA MÍRU

  V mProfilu si určíte pracovní pozici, lokalitu i výši odměny – a podle toho vás budeme oslovovat s novými pozicemi. Dokonce i když zrovna práci nehledáte, můžete pomocí mProfilu monitorovat, jak se pohybují mzdy ve vaší profesi. A zároveň si hlídat okamžik, kdy se objeví opravdu lákavá příležitost.

 • fast

  DŘÍVE NEŽ OSTATNÍ

  V databázi mBlue shromažďujeme pracovní nabídky od více než 300 firem. Jakmile získáme požadavek na obsazení pracovní pozice odpovídající vašemu mProfilu, dáme vám vědět dřív, než inzerát zveřejníme. A to způsobem, který si sami v  mProfilu zvolíte – emailem, zprávou, jak budete chtít.

 • way

  POMŮŽEME VÁM USPĚT

  Při založení mProfilu od nás jako dárek dostanete e-book s názvem „Jak hledat zaměstnání”. V něm najdete mnoho užitečných tipů a rad, jakých chyb se při hledání práce vyvarovat a jak získat požadovanou pozici. Pomůžeme vám také zvolit správnou strategii, případně poskytneme kariérní poradenství.

Chci založit mProfil

Jak se připravit
na výběrové řízení

 • Job Seeker And Applicant Writing His Resume And Cv With Laptop.

  Věnujte dostatečnou péči svému životopisu

  Životopis je první krok na cestě k vysněnému místu. Nevhodná fotografie, nerelevantní údaje nebo nelogická struktura mohou způsobit, že vůbec nebudete pozváni k ústnímu pohovoru. Takže si s ním dejte opravdu záležet. CV přizpůsobte pozici, na kterou se hlásíte. Zaměřte se na zkušenosti a úspěchy z posledních 10 let a nezapomeňte sladit informace s údaji na svém LinkedIn profilu. O ten určitě průběžně pečujte, udržujte kontakty, získávejte reference. Při psaní životopisu se snažte na malém prostoru sdělit co nejvíc. Personalisté nemají čas na čtení románů, takže musíte vypíchnout opravdu to podstatné a zaujmout v několika větách.

 • Motivated Attractive Fit Sporty Caucasian Sportswoman Low Start

  Ukažte svou motivaci a zjistěte si o firmě co nejvíc

  Na seniorní pozice jsou hlavním kritériem prokazatelné manažerské schopnosti a zkušenosti z daného oboru nebo segmentu trhu. I zde ale platí, že nejdůležitější je motivace. Firmy nechtějí zaměstnávat někoho, kdo si chce jen vyzkoušet něco nového a nemá dobrý příběh, proč chce danou práci dělat. To vyžaduje dokonalou přípravu. Prostudujte si předem internetové stránky, sociální sítě nebo výroční zprávy firmy a ve vhodný okamžik během pohovoru získané informace použijte.

 • Positive Hr Representatives Listening Attentively To Applicant I

  Při ústním pohovoru buďte příjemní a vstřícní

  Na schůzku dorazte s  předstihem, ať máte čas se naposledy upravit. Na pohovoru buďte zdravě sebevědomí, usměvaví a nebojte se ukázat, co všechno jste dokázali. V odpovědích uvádějte příklady. Příliš stručné odpovědi, ale ani nekonečné příběhy nepůsobí dobře. Snažte se protistraně přizpůsobit. Je-li váš protějšek spíše tichý, vaše hlučnost a rozmáchlá gesta ho odradí. A naopak. O svých předchozích zaměstnavatelích vždy mluvte s respektem a předem si připravte, na co se chcete zeptat vy.

 • vzdělávání shutterstock_714944602 assessment

  Nebojte se assessment center

  Assessment centra někdy u kandidátů vzbuzují obavy, ale zkuste k nim přistoupit jako k určité hře a hned se budete cítit líp. K vaší větší pohodě může také přispět zjištění, že účastníci jsou hodnoceni podle předem daných kritérií, nikoliv na základě pouhého srovnání mezi sebou. Nevnímejte to tedy jako boj na život a na smrt.  Pozitivní a otevřený přístup je klíčem k úspěchu. Assessment centrum začíná představením účastníků, následují individuální i týmové (hrané či psané) aktivity, často jsou zapojeny také písemné psychologické testy. Nebojte se v dostatečném předstihu zeptat, co očekávat a zda se můžete na něco připravit.

 • shutterstock_480671788 zásah

  Pomůžeme vám připravit se na výběrové řízení

  Chcete si najít lepší práci? Naši personalisté vám během individuální konzultace poradí, jak se probojovat do závěrečných kol přijímacích řízení a uspět. Profesionální rady vám pomůžou získat kvalitní místo rychleji a vyjednat si vyšší plat. Je to investice, která se vám mnohonásobně vrátí.

  Jak konzultace probíhá

  • S konzultantem proberete své představy o dalším směřování kariéry.
  • Poradí vám, jak vylepšit stávající životopis.
  • Pomůže vám připravit kvalitní motivační dopis.
  • Naučí vás strategii, kde práci nejlépe hledat a jak číst mezi řádky pracovního inzerátu.
  • Prozradí tipy a triky na interview, assessment centra nebo vyjednání podmínek nástupu.

  Konzultace v délce 60 min. za 1 900,- Kč vč. DPH.


Reální lidé a reálné
příběhy o cestě k nové práci

Jaké mají zkušenosti s mBlue?

 • Martin holecek

  Martin Holeček

  Head of AI

  S mBlue se mi spolupracovalo velice dobře – měl jsem volnost v termínech telefonátů; vycházeli mi vždy vstříc a mohl jsem se spolehnout, že mi dobře poradí. Jednání mi navíc maximálně personalizovali, takže jsem byl i na osobní stránce spokojený. Ve finále jsem s mBlue prošel 2 výběrovými řízeními ke 2 nabídkám, které se pro mě obě ukázaly jako nejlepší (proti cca 5 jiným).

 • nataly kulata

  Nataly Hlinková

  Project Manager

  Chcela by som touto formou pochváliť prístup pani Theunissen. Dlho som nezažila taký príjemný pohovor. Nepadali otázky, ktoré padajú na každom pohovore. Snažila sa ísť viac do hĺbky a kandidáta pochopiť s veľmi ľudským prístupom. Preto som sa rozhodla poslať tento e-mail. Veľakrát človek je rád za pozitívnu spätnú väzbu, ktorej sa nie vždy dostáva.

 • katerina blaskova

  Kateřina Blašková

  Key Account Manager

  Dobrý deň, chcem sa Vám podakovať za sprostredkovanie zamestnania a zároveň veľmi oceňujem Vašu starostlivosť počas celého procesu recruitmentu a výberových kôl. S takým profesionálnym prístupom pri spolupráci s Vašou spoločnosťou a konkrétne s p.Čápovou som sa ešte nestretla. Ešte raz ďakujem a prajem Vám v budúcnosti veľa úspechov.