O společnosti mBlue

o nas banner2

Propojujeme svět firem s příběhy zaměstnanců

Naším posláním je lidi propojovat. V oceánu lidských schopností, zkušeností, talentů a osudů hledáme osobnosti, které budou největším přínosem pro týmy našich firemních zákazníků.  A uchazečům o zaměstnání hledáme pracovní prostředí a týmy, ve kterých nejlépe uplatní svůj potenciál a budou se cítit příjemně. Propojujeme potřeby firem s potřebami zaměstnanců

V personalistickém pojetí se tomu říká recruitment. V mBlue ale k náboru i řízení lidí přistupujeme trochu jinak, než je obvyklé. Zkušenost nás naučila, že nestačí jen obsadit volnou pozici vhodným kandidátem, má-li to skončit úspěšným partnerstvím. Aby to opravdu fungovalo, je nutné přidat k tomu ještě něco navíc.

Proces náboru totiž vyžaduje komplexní přístup. Firma musí mít nastavené systémy pro řízení lidí, jako jsou organizační struktura, cíle, systém hodnocení zaměstnanců, rozvoj a vzdělávání. Aby když už najdeme na dané místo ideálního zaměstnance, přinesl firmě své maximum a naplno v ní rozvinul svůj potenciál. 

mBlue v číslech

 • Návrhová plocha 4

  300 klientů

  Tolika firmám pomáháme najít vhodné zaměstnance a správně je řídit.

 • Návrhová plocha 5

  2 000 nástupů

  Tolik lidí s námi odstartovalo další kariéru u nového zaměstnavatele.

 • LL kulata

  23 států

  V tolika zemích působíme jako člen globální skupiny Lense & Lumen.

Investujeme do vztahů, kvality a inovací

Od svého založení v roce 2011 jsme si vybudovali pozici přední personálně-poradenské společnosti. Otázky personalistiky a lidských zdrojů pomáháme řešit jak českým firmám, tak mezinárodním korporacím, náš tým tvoří ti nejlepší profesionálové v oboru, vyvinuli jsme unikátní postupy a nástroje. V našem segmentu patříme k tahounům na poli inovací.

mBlue je součástí prestižní mezinárodní asociace Executive Search společností Lense & Lumen. Díky této síti nyní disponujeme partnery v 23 zemích Evropy, což nám umožňuje poskytnout našim klientům ještě lepší služby při obsazování klíčových pozic. 

Orientujeme se na výsledek a například jako jedni z mála na trhu garantujeme zákazníkům obsazení zadané pozice. Klademe ale také velký důraz na porozumění potřebám našich klientů, kvalitu komunikace, spolehlivost a osobní přístup. Díky tomu se nám daří s většinou obchodních partnerů spolupracovat dlouhodobě a udržovat nadstandardní vztahy. 

Chcete se o tom přesvědčit? Ozvěte se nebo nás přijďte navštívit. Už teď se na vás těšíme. 

Přinášíme výsledky a garantujeme je

 • Návrhová plocha 3

  100 % garance

  Garantujeme, že se nám podaří ve spolupráci s vámi zadanou pozici obsadit.

 • Návrhová plocha 2

  3 až 9 měsíců záruka

  V případě, že by zaměstnanec během této doby odešel, najdeme vám zdarma jiného.

 • Návrhová plocha 1

  35 zdrojů kandidátů

  Při hledání vhodných kandidátů využíváme zdroje, které možná ani neznáte.

Management
mBlue

Zakladatelé
mBlue

 • Osoby Kamil Mahovsky

  Ing. Kamil Mahovský

  Generální manažer a zakladatel

  Spolumajitel a Generální manažer mBlue Czech s.r.o., v posledních letech se zabývá zejména optimalizací řízení firem, restrukturalizacemi firem, nastavováním systémů řízení zaměstnanců. Před tím restrukturalizoval a působil  jako generální ředitel výrobní firmy FV-Plast a.s., pečoval o firemní zákazníky České spořitelny a.s., nebo působil v reklamní agentuře EURO RSCG a auditorské firmě AZ Audit s.r.o.

 • Osoby Milan Mahovsky

  Mgr. Milan Mahovský

  Zakladatel

  Zakladatel a do roku 2016 ředitel mBlue. Před tím šest let jednatel a spoluvlastník personální agentury DRILL B.S.  Čtyři roky Recruitment a Personální Manažer v dnešní Telefonica O2.

Náš úspěch
má silné kořeny

 • mission

  Vize

  Chceme být externí HR Business partner první volby. Být nejlepší v tom, co děláme.

 • vision

  Mise

  Dáváme náboru a řízení lidí smysl.

 • worth

  Hodnoty

  Vstřícnost, Spolehlivost, Vytrvalost, Otevřená komunikace


Společenská odpovědnost mBlue

Pomáhání je náplní naší práce. Firmám pomáháme najít vhodné lidi na volné židle, kandidátům pomáháme najít pracovní uplatnění, které je bude naplňovat a bavit. mBlue si uvědomuje svoji společenskou odpovědnost v širším kontextu.

 • vdv s kruhem sedy

  Studium pro znevýhodněné

  Spojili jsme naše síly s  Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a rozhodli jsme se pravidelně a dlouhodobě podporovat  znevýhodněné mladé lidi na cestě ke vzdělání.

 • fond s kruhem sedy

  Dobrovolnictví mBlue

  Nedílnou součástí naší firemní kultury je dobrovolnictví. I letos jsme přiložili ruku k dílu a pomohli k viditelné změně. Pomáháme s údržbou interiérů a úklidem zahrady v Klokánku na Praze.

 • Web Marek Holeček

  Sportovci a inspirátoři

  Rádi podporujeme i lidi, kteří svou vůlí, životním příběhem či překonáváním překážek inspirují ostatní. Jedním z nich je i Marek Holeček – úspěšný horolezec a life coach v jedné osobě.

Více na našem blogu

Členství v obchodních
komorách a asociacích

Rádi se necháváme inspirovat od druhých a zároveň chceme i my svými odbornými znalostmi obohacovat ostatní. Proto jsme členy obchodních komor a asociací, kde se setkávají ti, kteří své firmy posouvají kupředu, rozšiřují profesní vztahy a hledají nové příležitosti.

 • amsp-fin

  Asociace malých a středních podnikatelů

 • HST fin

  HST - Obchodní komora Švýcarsko

 • česko singapurska komora

  Česko-singapurská obchodní komora

Novinky
z mBlue

GENZ square2

Jak oslovit generaci Z?

Na trh práce právě vstupuje nová generace mladých dospělých, známá pod označením Gen Z nebo také post-mileniálové. Tato demografická kohorta, následující po generaci Mileniálů (Generace Y), zahrnuje lidi narozené mezi…

20.06.2024 Celý článek
rodina square

Rodina a kariéra pod jednou střechou

S nadcházejícím létem přichází čas, kdy mnoho rodičů řeší, jak skloubit kariéru s péčí o děti během letních prázdnin. České firmy mohou různými způsoby podpořit rodiče, které budou přínosné všechny…

22.05.2024 Celý článek
ai square

AI jako Game Changer v HR

Umělá inteligence je dnes nástrojem, který změnil pravidla hry a překreslil dynamiku pracovního trhu. Podle našeho průzkumu 30 % firem přiznává, že AI již alespoň částečně integrovaly do svých HR…

25.04.2024 Celý článek