Květen nejen v mBlue

Happiness team mBlue nemohl nechat květen – měsíc lásky – bez povšimnutí. Láska patří k jaru, kdy se probouzí příroda, rodí se mláďata, vznikají nové lásky. Lásce bychom přirozeně neměli věnovat pozornost jen v tomto období, ale květen se k tomu obzvlášť nabízí.

Vzhledem ke svátkům, které se tento měsíc slaví, bychom chtěli zdůraznit vícero forem lásky. Na začátku měsíce je příslovečný 1. Máj, na který slyší primárně zamilované páry, které se scházejí pod rozkvetlými stromy, a kromě lásky mezi nimi tak uctívají i jednu z tradic.

O týden později v Česku oslavujeme lásku ke svobodě a k míru. Lásku k vlastní zemi, ve které žijeme. Lásku, mír a klid k obyvatelům vedle sebe. Každoročně si pak také druhou květnovou neděli připomínáme jednu z nejdůležitějších forem lásky – lásku od matky. Mateřská láska je primárním citem, který poznáváme. Udává náš charakter i to, jak se chováme k ostatním. Lásku bychom měli projevit jakékoliv mamince – naší vlastní i té nevlastní, babičkám, nastávajícím maminkám, i těm, které vlastní děti nemají, ale s láskou pečují o veškeré bytosti kolem sebe. Všechny ženy s mateřskými povinnostmi v mBlue našly na svém stole hned po ránu milou pozornost.

Co bychom si však měli připomínat každý den, to je láska k nám samotným, sebeláska. Není důležitější lásky než právě tato. Když máme rádi sami sebe, máme zároveň raději i všechny kolem, nejsme tak negativně kritičtí, a tak jsme mnohem spokojenější. Všechno prostě začíná u nás samotných. Jak se díváme na sebe, tak se díváme i na svět kolem.

Co se týče lásky mezi partnery, k rodičům nebo obecně nejbližším osobám, je důležité znát její jazyk. Jazyk lásky jak svůj, tak i druhého. Pokud je poznáme a naučíme se jimi komunikovat, naše vztahy budou najednou jednodušší. 5 jazyků lásky popsal ve své knize Gary Chapman. Ten vysvětluje mnohé z partnerských nedorozuměních právě skrz řeč lásky. Definoval 5 způsobů, kterým přijímáme, a tedy i dáváme lásku – slova ujištění, pozornost, přijímání darů, skutky a služby a nakonec fyzický kontakt. V případě, že se sejde žena, pro kterou jsou jazykem lásky slova ujištění a potřebuje často slyšet, jak jí to sluší, jak umí skvěle tancovat, jak je nenahraditelná apod. s mužem, který svou lásku vyjadřuje tím, že své partnerce pomáhá v domácnosti či jí dokonce vaří, ale svou lásku nevyjadřuje slovy, žena může mít pocit, že ji partner nemiluje.

Světlo, vzduch a láska, zněla léčba v české pohádce. Slunce nás poslední dny opravdu nešidí, a tak vyrazme do přírody a mějme se rádi. Sebe samé. Bezpodmínečně. Přítomně. Bezmezně. Mějme rádi sami sebe a mějme rádi své blízké. I celé okolí. Budeme tak zdravější a šťastnější. A o to jde. Nejen v květnu.

 

Pro firmy

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže nebo emailem na spolupracujeme@mblue.cz

Jméno a Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Zpráva

Pro uchazeče

Navažte s námi dlouhodobou spolupráci. Pokud si přes formulář mProfilu zadáte Vaše parametry ideální pracovní pozice, budeme na Vás myslet a dozvíte se o nové pozici přednostně.

Nechte si monitorovat
trh práce.
Jako máte svého lékaře,
mějte i svého recruitera.

vysněná práce