OUTPLACEMENT = POMOC

Propuštění zaměstnanců nebývá pro zaměstnavatele nikdy jednoduché, a pokud se má uzavřít celá provozovna, pak je to hodně složité, jak po právní, tak lidské stránce.

Výrobní společnost se zahraničním majitelem se rozhodla pro své propouštěné zaměstnance udělat v dané situaci to nejlepší a obrátila se na nás s požadavkem outplacementu, poradenstvím při hledání zaměstnání, šitým na míru pro cca 30 lidí, z nichž mnozí v závodě pracovali i 34 let a měli před sebou pár let do důchodu.  A to už je opravdu oříšek!
Rozhodly jsme se pro kombinaci:

skupinového outplacementu (1 den)
individuálních konzultací
Hned po ránu jsme při našem prvním setkání vstoupily do místnosti až po strop naplněnou silnými emocemi, pláčem, velkou nedůvěrou, zklamáním, které jsou v danou chvíli pochopitelné.

V mžiku  jsem v sobě našly veškeré herecké schopnosti a přikročily jsme k energické – akčnější variantě naplánovaného obsahu. Hrané scénky, příklady veselejších interview z praxe, jak se obléknout na pohovor a jak ne, jak si říct o peníze, nám pomohly překlenout husto, které se dalo krájet. Na konci našeho setkání se lidé už smáli a viděli „ světlo na konci tunelu“.

A při individuálních setkáních už bylo opravdu veseleji: lidé si mnohem více věřili, někteří se rozhodli si po létech splnit své sny, přišly jim konkrétní nabídky. Cítili se lépe, když získali konkrétní rady v nesnadné situaci, když měli pocit, že v tom nejsou sami.

Přiznáváme, že nám to udělalo obrovskou radost.

Petra & Radka

Pro firmy

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže nebo emailem na spolupracujeme@mblue.cz

Jméno a Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Zpráva

Pro uchazeče

Navažte s námi dlouhodobou spolupráci. Pokud si přes formulář mProfilu zadáte Vaše parametry ideální pracovní pozice, budeme na Vás myslet a dozvíte se o nové pozici přednostně.

Nechte si monitorovat
trh práce.
Jako máte svého lékaře,
mějte i svého recruitera.

vysněná práce