Snídaně na téma „Důvody odchodu ze zaměstnání“ přinesla užitečné výstupy

IMG_2975

Vchod do mBlue

Ve středu 22. 6. se v mBlue konalo snídaňové setkání na velmi aktuální téma: Důvody odchodu zaměstnanců ze zaměstnání. Účast se vyšplhala nad naše očekávání: do sídla společnosti zavítalo více než 30 personalistů a HR manažerů firem z řad našich klientů. Na snídani jsme představili zajímavé výstupy z tříletého výzkumu, při kterém jsme shromáždili data od téměř 2000 kandidátů (ve srovnání s výzkumnými agenturami je to až desetinásobek), kteří nás za tuto dobu navštívili.

Během setkání si každé oko i ucho přišlo na své: na klienty čekala bohatá snídaně ve formě švédského stolu a naši konzultanti Zuzana Paulová a Josef Fidler poodkryli na základě výzkumu, co se skrývá za pohnutkami kandidátů změnit práci. Výstupem bylo i Desatero doporučení, jak získat a udržet klíčového zaměstnance. Díky tomu pomůžeme zaměstnavatelům lépe pochopit chování jejich zaměstnanců. Tato data mohou využít pro tvorbu vlastní HR strategie.

A zde malé nahlédnutí do našeho výzkumu:

Hlavním důvodem, proč lidé odcházejí ze zaměstnání, je jejich pocit nedostatečné seberealizace. Proto je tolik klíčové věnovat se rozvoji zaměstnanců nejen ze strany HR ale i liniového manažera.

Silným stabilizačním prvkem je firemní kultura a je tedy nutné ji přizpůsobit cílové skupině zaměstnanců.

Hodně lidí mění práci kvůli reorganizaci: ze strany firem je důležité se zamyslet, jaké lidi propouštíme a proč. Jejich znalosti a zkušenosti lze totiž využít na jiné pozici nebo v jiném oddělení.

Třetina zaměstnanců si hledá místo, když je ještě zaměstnaná. Pro HR je klíčové vytušit první signály nespokojenosti a s tímto člověkem pracovat.

Bonusy ve formě stravenek nebo pojištění se už dnes berou jako samozřejmost a nejsou úplně motivačním prvkem. Naopak služební automobil je silně zavazující.

Velkým překvapením je zjištění, že mzda nebývá důvodem pro změnu. Vysvětlení je zřejmě ve vyspělé ekonomice, kdy se téměř vyrovnávají mzdové podmínky na trhu práce v rámci dané pozice.

Máte zájem o více informací?

O další podrobné informace se rádi podělíme. V případě zájmu kontaktujte Zuzanu Paulovou, Key Account Director mBlue, na e-mail zuzana@mblue.cz nebo telefonu 777 942 928.

Podrobnou analýzu výsledků výzkumu naleznete také na našem blogu.

Fotodokumentace snídaně

Snídaně :-)

Snídaně 🙂

Eva Hnilicová v diskusi s HR Manažerkou společnosti Faurecia, Lenkou Čihákovou

Eva Hnilicová, Key Account Manager mBlue v diskusi s HR Specialist společnosti Faurecia, Lenkou Čihákovou

O výsledcích mBlue výzkumu promluvila Key Account Directorka mBlue, Zuzka Paulová

O výsledcích mBlue výzkumu promluvila Zuzana Paulová, Key Account Director mBlue.

Zleva: HR specialistka Alzy Volfová, Hr specialistka HOPI a jednatelka společnopsti Šmídl, paní Šmídlová

Zleva: HR Manažerka Alza.cz Iveta Volfová, HR Director, HOPI Markéta Sedláčková a jednatelka společnosti Šmídl, paní Šmídlová.

Jako host mBlue vystoupil na snídani Josef Fidler

Vystoupení Josefa Fidlera, konzultanta mBlue. V diskusi s Klárou Havlovou, Marketing Manager mBlue.

v diskusi s jednatelem mBlue Milanem Mahovským a Zuzkou Paulovou

HR Business Partner Aneta Chvátalová a HR Generalist DataSpring, Michaela Drapáková, v diskusi s jednatelem mBlue Milanem Mahovským a Zuzanou Paulovou.

Pro firmy

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže nebo emailem na spolupracujeme@mblue.cz

Jméno a Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Zpráva

Pro uchazeče

Navažte s námi dlouhodobou spolupráci. Pokud si přes formulář mProfilu zadáte Vaše parametry ideální pracovní pozice, budeme na Vás myslet a dozvíte se o nové pozici přednostně.

Nechte si monitorovat
trh práce.
Jako máte svého lékaře,
mějte i svého recruitera.

vysněná práce