Články se štítky Představujeme naše zaměstnance

Příští rok to bude neskutečných vpravdě neuvěřitelných 25 let, kdy jsem se přidal na palubu těch, kteří se zabývají vyhledáváním a náborem nových zaměstnanců. Vzpomínám na tyto začátky, pro nás tehdy normální, ale pro mé současné kolegy určitě úsměvné, zábavné či dokonce archaické. „Inu minulé tisíciletí “, říkám jim s nadsázkou. Paradoxně trh v té době poněkud připomínal současnou situaci: z pohledu velkého množství volných míst oproti neadekvátní nabídce trhu.  

Že mBlue je kreativní a hravá firma dokázal náš team zaměstnanců, který pro interní vánoční setkání připravil neoficiální video ze zákulisí mBlue. Natolik nám pohnulo city, že jsme se rozhodli se o něj podělit i s veřejností.

Přejeme příjemné prožití svátků, užijte si vánoční pohádky!

"Při své práci v personální agentuře se částečně věnuji i konzultacím s kandidáty, kteří se rozhlížejí na trhu práce. Velmi často se jedná o zkušené praktiky z různých manažerských i výkonných pozic v různých oborech, kteří jsou z rozmanitých důvodů, po dlouhé době v jednom oboru, nuceni se nabízet novým zaměstnavatelům. Pošlou několik životopisů jako reakci na inzerát, který podle nich vystihuje jejich dovednosti a zkušenosti a pak jsou celí skleslí, že se jim nikdo neozval nebo přišla lakonická zamítavá odpověď," říká Martin Strnad, Key Account Director v mBlue.

"V tomto okamžiku se s některými potkávám a povídáme si o jejich situaci a o možných cestách, jak dosáhnout svého.

Tady je mých 5 ověřených doporučení pro lidi nad 50 let."

mBlue je na trhu 5 let. Dalo by se říci "pouhých" pět let. Firma začínala jako startup s jedním zaměstnancem. V roce 2012, kdy doznívala krize a firmy stále ještě spíše zeštíhlovaly než nabíraly. Dnes nás je 33 a ze startupu se stala jedna z top 10 personálně-poradenských společností na českém trhu. Lukáš Faifr je jeden z těch, kteří jsou s firmou téměř od úplného počátku. Co vidí jako hlavní důvod, proč mBlue oproti jiným uspělo?

V únoru to byly již tři roky, co se mBlue rozrostlo o svého v pořadí třetího zaměstnance Zuzanu Paulovou. Od té doby Zuzka ušla dlouhou cestu, jak na poli osobním, tak kariérním. Nyní působí v pozici Key Account Directora a vede čtyřčlenný tým, který se zabývá zejména obtížnými pozicemi z oblasti IT a financí.

Před pár měsíci jste si na našem blogu mohli přečíst článek o Assessment Centru (AC), které mBlue standardně pořádá na pozici Research Consultant. Na AC dojde k vyhodnocení klíčových kompetencí, které se u vybraných kandidátů následně rozvíjejí v rámci počáteční dvouměsíční adaptace – tzv. Induction Programu.

Na podzim loňského roku byly právě na základě AC vybrány do mBlue Alica Valachová a Monika Čápová. Obě prošly úspěšně školením a testy Induction Programu a nyní jsou již plnohodnotně zapojeny v pracovním procesu v rámci týmu zaměřeného na Výrobu a FMCG. Nutno podotknout, že první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a hodnocení jejich pracovních výkonů jsou nadprůměrná :-)

Na začátku března jsme v mBlue oslavili jedno důležité výročí. Přesně před čtyřmi roky se prvním zaměstnancem mBlue stala Blanka Mesárošová, která v současnosti tvoří stabilní součást středního managementu mBlue. Na pozici Key Account Directora vede šestičlenný tým, který zajišťuje prvotřídní servis v oblasti personalistiky – zejména v náborech zaměstnanců a HR poradenství - převážně v segmentech výroby a FMCG. Výborné pochopení potřeb klienta vychází u Blanky také z její profesní minulosti, kdy šest let působila v rámci interního HR.

Lukáš se k našemu týmu přidal v době, kdy nás bylo ještě poměrně málo a dnes u nás úspěšně působí již 3. rokem.
Do mBlue přestoupil přímo od konkurenční agentury, kde se věnoval náboru v oblasti IT a v současné době je u nás specialistou v tomto segmentu.

Před více než rokem posílil v mBlue tým zaměřený na výrobu a FMCG Petr Curych, který v oblasti náboru rozhodně není žádným nováčkem. Má za sebou již třináctiletou praxi v recruitmentu a executive search v personálních agenturách jako DRILL nebo Hays.

​Jsou tomu ​již tři roky, co Tereza rozšířila, tenkrát ještě velmi úzké, řady mBlue. Patří tak mezi nejzkušenější zaměstnance a pokud si někdo z kolegů s něčím neví rady, obvykle slyší větu "zeptej se Terky". Tereza to doposud díky svým úspěchům dotáhla až na pozici Research Managera, kde má na starost vedení méně zkušených kolegů na projektech v oblasti Recruitmentu a hlavně Executive Searche. Taktéž vytvořila a vede Induction Program pro naše nové kolegy, aby jim ​tak usnadnila první měsíce a zaučení ve firmě.