mBlue podporuje kariéru po kariéře sportovců

25.07.2018
hokej long
Markéta Krása
Markéta Krása Marketing mBlue

Profesionální sportovci po skončení kariéry začínají žít nový život. Jsou obvykle ve věku, kdy jejich vrstevníci již mají kariéru na vrcholu, zatímco bývalí vrcholoví hráči musejí začít pěkně od začátku.

mBlue se stalo jedním z hlavních partnerů, kteří vstoupili do projektu Eliit, který sportovce edukuje a aktivně jim pomáhá s hledáním nového pracovního uplatnění.

„Mrzí mne, že sportovci jsou vnímáni jako méně inteligentní boháči,“ říká Milan Mahovský, majitel personálně-poradenské společnosti mBlue. Milan i druhý spolumajitel, jeho bratr Kamil, mají ke sportu hodně blízko, sami hráli vrcholově hokej na juniorské úrovni. Podle hráčských asociací dosahuje průměrný plat extraligového hokejisty částky okolo 80 tisíc korun a ve druhé nejvyšší tuzemské fotbalové lize jen málokdo dosahuje na příjem vyšší než 30 tisíc korun. Když se hráči dostanou do věku, kdy se sportem na vrcholové úrovni končí, nemají ve svých 30-35 letech uspořené dostatečné prostředky, aby nemuseli pracovat až do důchodového věku.

V České republice se do této situace dostává zhruba 2 000 profesionálních hokejových, fotbalových a basketbalových hráčů. „Ne z každého se stane trenér, skaut nebo agent, proto je třeba, aby pět let před koncem kariéry přemýšleli o tom, v jakém sektoru se chtějí uplatnit. A věřím, že my jim společně s našimi partnery můžeme pomoc,” uvedl manažer projektu Eliit Jakub Hyspecký, sám bývalý hokejista.

„Přitom ex-vrcholoví sportovci jsou úžasní zaměstnanci z pohledu osobnostních charakteristik a měli by být extrémně žádaní na trhu práce,“ dodává Milan Mahovský. „Pracujte 30 let každý den. Vstávejte do práce na pátou ráno. Vraťte se do práce po velkém zranění, když přitom máte dalších 20 kolegů, kteří rádi dostanou šanci pracovat místo vás. Tím jste jasně prokázali, že cílevědomost a vytrvalost máte na top úrovni.“

mBlue se proto vytvořilo komplexní program pro profesionální sportovce:

5 let před ukončením kariéry:

  • Dlouhodobé plánovaní kariéry 5 let před ukončením kariéry včetně testů osobnosti, testů odborných předpokladů, doporučení vhodné práce a případného dalšího studia

Před ukončením kariéry

  • Školení „Jak hledat zaměstnání“ před ukončením hráčské kariéry
  • Individuální poradenství – 10 modulů (Jak napsat životopis, Kde hledat práci, Vyjednávání o mzdě atd.).

Během hledání nové práce

  • Pomoc při hledání práce, konzultace ke konkrétním pozicím a výběrovým řízením

Jsme pyšní, že platformě Eliit pomáháme.

www.eliit.info

Rozhovor s projektových manažerem Ellit Jakubem Hyspeckým na HR.TV najdete zde:

Psali o nás v médiích:

iDnes: Zaměstnávání vrcholových sportovců

Týden: Nový projekt má pomoci sportovcům na konci kariéry

Parlamentní listy: Příprava na sportovní důchod

Mohlo by vás zajímat

Pro firmy

Potřebujete lidi k Vám do firmy? Chcete optimalizovat Vaše HR procesy? Kontaktujte nás, ozveme se vám co nejdříve zpět.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Pro uchazeče

Hledáte lepší pracovní uplatnění? Chcete, abychom vám dali vědět, až se pro vás vhodná pozice otevře? Nahrajte nám, prosím, váš životopis.

Vložením CV souhlasíte se zpracováním osobních údajů