Headhunter radí: nebojte se opustit „zlatou klec“ - mBlue personální agentura

Headhunter radí: nebojte se opustit „zlatou klec“

Roky jste si tvrdě budovali svoji kariéru, dostali jste v rámci velké mezinárodní korporace na velmi dobře placenou manažerskou pozici, ale jak čas běží, máte sice dobré finanční ohodnocení, funkční tým, už Vás nic nepřekvapí a vlastně už nemáte kam dál růst a co se učit? Frustrace a nespokojenost narůstá a uvědomujete si, že byste tuto situaci měli řešit, protože pak už může být pozdě. Na druhou stranu opouštět „zlatou klec“ se Vám nechce a bojíte se, zda po mnoha letech v jedné firmě budete dostatečně konkurenceschopní získat atraktivní práci?

V mBlue se s takovými uchazeči setkáváme poměrně často. Každý z nich je jiný, ale jejich situace a možná řešení se zase tolik neodlišují. Veronika Mazancová, seniorní konzultant působící v mBlue na pozici Key Account Director, která mnoha vrcholovým manažerům pomohla ve směrování jejich další kariéry, se domnívá: „ Zlatá klec je velmi nebezpečná tím, že se může stát, že ztratíte svou hodnotu na trhu. Člověk vlastně zakrňuje. Takže jít na trh je dobré i tím, že zjistíte svou cenu, co umíte/neumíte. Teď je pro to správný čas. Firmy rostou, zakládají nová zastoupení, staví nová oddělení či pobočky a hledají zkušené manažery pro jejich řízení. Pokud stále váháte a nevíte, zda stojí za to „ do toho praštit“, je přínosné si uvědomit, že vlastně nejde o nic menšího než o Váš život. V práci trávíme více než 1/3 svého jediného života.“

Ve spolupráci s Tiborem, manažerem SW vývoje v nadnárodní firmě, se kterým Veronika nedávno řešila směrování jeho další kariéry, připravila tento jednoduchý přehled možných doporučení:

ROZHODNUTÍ: nebojte se vykročit mimo Vaší komfortní zónu

Naopak: užijte si to. Každá změna je krok do neznáma a přináší smíšené pocity. Ale jak říká Tibor, jeden z klientů Veroniky, změna je riskantní jen krátkodobě. Dlouhouhobě se změna vyplatí, a to dokonce i když šlápněte vedle a na „první pokus“ vyberete roli a společnost, kde si to úplně „nesedlo“. Trh je teď tak hladový, že další nabídka přijde velmi rychle. Tedy: jděte do toho, protože vše dobré v našem životě vždy vyžaduje úsilí a určitou míru diskomfortu.

INFORMACE: zjistěte si, jak vypadá aktuální trh práce

Nelimitujte se při hledání nové profesní příležitosti. Nastavte si filtry hledání velmi volně, ať se k Vám dostane co nejvíce příležitostí. A při diskuzi s headhunutery, na pohovorech, při pracovních obědech nebo na pivu s bývalým kolegou či při zpracovávání case studies následně šíři korigujte a využijte tyto možnosti k ujasnění si, co je pro vás to pravé. Skládejte informace od všech, kteří se na trhu práce pohybují denně (headhunteři, personalisté) a ptejte si jich, jak Vás vnímají a jaké možnosti pro Vás vidí. Vybírejte a rozhodujte se. K dobré volbě potřebujete hodně informací.

FINANCE: není to jen o penězích, že?

Finance jsou často tím největším pozlátkem pomyslné „zlaté klece“. Ale je pro vás vaše finanční ohodnocení KLÍČOVÉ při výběru nové profesní výzvy? Pokud ne – a to je velmi časté – poskládejte si jednotlivé parametry nové role tak, abyste věděli, co je to nejdůležitější: vedení lidí, nové technologie, mezinárodní přesah, omezení cestování kvůli rodině, jiný šéf, změna oboru, jiná firemní kultura…a zjistíte, že finance jsou často až na chvostu. „Byl jsem připraven jít až o 15% níže se svými financemi“, říká Tibor: „ale nakonec to ani nebylo třeba, protože trh aktuálně manažerským přestupům nahrává. Práce je dost.“

KLID: dopřejte si sabbatical, tedy neplacené několikaměsíční volno

Potřebujete změnu, ale nevíte jakou a ocenili byste čas o tom popřemýšlet? Mnoho nejen mezinárodních firem takový benefit umožňuje. Pokud můžete, odjeďte načerpat síly, inspiraci a hlavně, utřídit si myšlenky a představu o tom, jak se bude dále Váš profesní život ubírat. A ano, spousta manažerů, především na západ od nás takto načerpává síly i s rodinou. Žijete proto, abyste pracovali nebo pracujete proto, abyste mohli žít?

NENÍ CO ZTRATIT: nebojte se zariskovat

Aktuální nezaměstnanost 3,7%, tedy 2. nejnižší v EU, vám opravdu hraje do karet! Jak v rámci České republiky, tak v rámci EU je situace pro nové příležitosti více než příznivá. Mrkněte na Linkedin nebo Indeed.com a přesvědčete se sami. A pokud změna zaměstnaní napoprvé nevyjde, tak využijte 6-měsíční zkušební dobu a dál korigujte svůj další kurz. Tibor opět kvituje, že jeho první nová role po 10 letech na manažerské roli v mezinárodní korporaci nebyla správná volba, ale cíleně ho posunula dál správným směrem. Chyby děláme všichni. Dovolte si to. Důležité je ujasnit si, co chcete a pokud nevíte, začněte tím, co určitě nechcete. Tak se vám snadněji vykrystalizuje představa o práci, kterou hledáte. Headhunteři, stejně jako job portály, nabízí stovky manažerských rolí. Stačí si jen vybrat.

Pro klienty, kteří zvažují změnu kariéry, nabízíme možnost konzultace a poradenství. Ujasníte si budoucí směřování v profesní kariéře, pomůžeme v přípravě na konkrétní výběrová řízení a  ve vyjednávání o mzdě a dalších podmínkách.

Podívejte se také na aktuální nabídku manažerských pozic.

 

Veronika Mazancová

Key Account Director v mBlue Czech

Chcete se dozvědět více?

Jméno a Příjmení*
E-mail*
Telefon
Zpráva