mBlue anketa: 29% lidí chce letos měnit práci

29% lidí plánuje v letošním roce změnit práci. Dalších 33% novou práci aktivně hledat nechce, ale zároveň změnu práce úplně nevylučuje a pouze 38% lidí si jsou jisti, že změnu práce v roce 2019 řešit nechtějí. To jsou výsledky z naší mBlue ankety, která proběhla na přelomu roku mezi našimi bývalými uchazeči o zaměstnání.

Vysokou ochotu změnit práci potvrzuje i náš dlouhodobý výzkum důvodů odchodu ze zaměstnání, který běží již 6. rokem a účastnilo se ho více jak 6 500 respondentů. Nutno dodat, že se jedná výzkum mezi lidmi kancelářských profesí, převážně z regionu Praha a Středočeský kraj. Z něj vyplývá, že v roce 2018 více jak polovina lidí změnila práci kvůli nemožnosti rozvíjet svoji kariéru podle svých přání a potřeb. Jako důvod uvádějí nudnou náplň práce, nemožnost kariérního růstu, navýšení zodpovědností po reorganizaci nebo nedostatečný prostor k seberealizaci.

Co je zajímavé, výše mzdy nikdy nebyla tím hlavním důvodem odchodu ze zaměstnání. To se ale v roce 2018 mění, sice jen 12 % zaměstnanců odchází primárně kvůli výši mzdy, ale varovné je, že tento počet trojnásobně vzrostl.

Důvody odchodu ze zaměstnání – podle výše platu:

  • lidé s hrubou mzdou do 34 000 Kč 2,5x častěji odcházejí z osobních důvodů jako jsou rodinná či zdravotní omezení nebo dojezdová vzdálenost
  • lidé s hrubou mzdou do 50 000 Kč mají 2x vyšší pravděpodobnost odchodu ve zkušební době
  • lidé s hrubou mzdou nad 70 000 Kč o 50% častěji odcházejí z důvodů neshod a nedůvěry ve svého nadřízeného nebo vedení firmy

Důvody odchodu ze zaměstnání – podle oddělení ve firmě:

  • lidé v Obchodním oddělení opouští firmu 2x častěji kvůli nespokojenosti se svým platem oproti lidem v IT
  • lidi IT pálí absence nových technologií, 66% odchází kvůli pocitu nemožnosti učit se nové věci a rozvíjet se
  • lidé v Administrativě jsou 2x citlivější na nesoulad se soukromým životem oproti lidem ve vedení firmy
  • lidé v Managementu odcházejí 3x častěji kvůli nespokojenosti s vedením firmy oproti lidem v IT

 

Chcete také letos měnit práci?

mBlue za 7 let působení na českém trhu pomohlo již téměř 1 100 expertům získat lepší uplatnění. Pokud byste chtěli chtěli vyzkoušet naší péči, stačí si vyplnit mProfil. Důležitá je skutečnost, že v mProfilu nedublujete informace například z Vašeho Linkedin profilu, zabezpečený mProfil slouží jen k doplnění senzitivních informací jako je požadovaná pozice, finanční odměna nebo optimální termín změny. mProfil máte za pár minut hotový a zajistíte si tak, že se o nové vhodné nabídce dozvíte dříve než ostatní a způsobem, který Vám vyhovuje. Někdo preferuje sms, jiný mail, další rovnou zavolat. Pak bude jen na Vás, zda se rozhodnete nabídky využít.

Vedlejším přínosným efektem je, že zůstáváte v obraze, co se na pracovním trhu na Vaší pozici děje nebo kam se posouvá finanční ohodnocení. A to se může přinejmenším při vyjednávání o navýšení platu u Vašeho současného zaměstnavatele hodit. 🙂

Více o službách mProfilu ZDE.

 

Co by Vás také mohlo zajímat?

Jak hledat zaměstnání?

2030: Jaký bude trh práce?

Důvody odchodu ze zaměstnání v roce 2018 vs. 2013

Je mi 50 a hledám práci

Děkujeme za účast v průzkumu

Zbývá ještě vyhlásit výherce novoroční mBlue ankety. Sadu funkčních mikrodrinků, které Vám přinesou dostatek energie během pracovního dne, vyhrávají tito 3 výherci:

Zuzana Kocurková

Lukáš Koubík

Eliška Fixmerová

 

Děkujeme všem za účast v našem průzkumu.

Úplná pravidla anketní soutěže naleznete zde.

Pro firmy

Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže nebo emailem na spolupracujeme@mblue.cz

Jméno a Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Zpráva

Pro uchazeče

Navažte s námi dlouhodobou spolupráci. Pokud si přes formulář mProfilu zadáte Vaše parametry ideální pracovní pozice, budeme na Vás myslet a dozvíte se o nové pozici přednostně.

Nechte si monitorovat
trh práce.
Jako máte svého lékaře,
mějte i svého recruitera.

vysněná práce