mBlue anketa: 29% lidí chce letos měnit práci

07.02.2019
Blog 29 long

29% lidí plánuje v letošním roce změnit práci. Dalších 33% novou práci aktivně hledat nechce, ale zároveň změnu práce úplně nevylučuje a pouze 38% lidí si jsou jisti, že změnu práce v roce 2019 řešit nechtějí. To jsou výsledky mBlue ankety, který proběhla nedávno proběhla mezi našimi bývalými uchazeči o zaměstnání.

Vysokou ochotu změnit práci potvrzuje i náš dlouhodobý výzkum důvodů odchodu ze zaměstnání, který běží již 6. rokem a účastnilo se ho více jak 6 500 respondentů. Nutno dodat, že se jedná výzkum mezi lidmi kancelářských profesí, převážně z regionu Praha a Středočeský kraj. Z něj vyplývá, že v roce 2018 více jak polovina lidí změnila práci kvůli nemožnosti rozvíjet svoji kariéru podle svých přání a potřeb. Jako důvod uvádějí nudnou náplň práce, nemožnost kariérního růstu, navýšení zodpovědností po reorganizaci nebo nedostatečný prostor k seberealizaci.

Co je zajímavé, výše mzdy nikdy nebyla tím hlavním důvodem odchodu ze zaměstnání. To se ale v roce 2018 mění, sice jen 12 % zaměstnanců odchází primárně kvůli výši mzdy, ale varovné je, že tento počet trojnásobně vzrostl.

Důvody odchodu ze zaměstnání – podle výše platu:

  • lidé s hrubou mzdou do 34 000 Kč 2,5x častěji odcházejí z osobních důvodů jako jsou rodinná či zdravotní omezení nebo dojezdová vzdálenost
  • lidé s hrubou mzdou do 50 000 Kč mají 2x vyšší pravděpodobnost odchodu ve zkušební době
  • lidé s hrubou mzdou nad 70 000 Kč o 50% častěji odcházejí z důvodů neshod a nedůvěry ve svého nadřízeného nebo vedení firmy

Důvody odchodu ze zaměstnání – podle oddělení ve firmě:

  • lidé v Obchodním oddělení opouští firmu 2x častěji kvůli nespokojenosti se svým platem oproti lidem v IT
  • lidi IT pálí absence nových technologií, 66% odchází kvůli pocitu nemožnosti učit se nové věci a rozvíjet se
  • lidé v Administrativě jsou 2x citlivější na nesoulad se soukromým životem oproti lidem ve vedení firmy
  • lidé v Managementu odcházejí 3x častěji kvůli nespokojenosti s vedením firmy oproti lidem v I

mBlue za 7 let působení na českém trhu pomohlo již téměř 1 200 expertům získat lepší uplatnění. Pokud byste chtěli chtěli vyzkoušet naší péči, stačí si vyplnit mProfil. Důležitá je skutečnost, že v mProfilu nedublujete informace například z Vašeho Linkedin profilu, zabezpečený mProfil slouží jen k doplnění senzitivních informací jako je požadovaná pozice, finanční odměna nebo optimální termín změny. mProfil máte za pár minut hotový a zajistíte si tak, že se o nové vhodné nabídce dozvíte dříve než ostatní a způsobem, který Vám vyhovuje. Někdo preferuje sms, jiný mail, další rovnou zavolat. Pak bude jen na Vás, zda se rozhodnete nabídky využít.

Vedlejším přínosným efektem je, že zůstáváte v obraze, co se na pracovním trhu na Vaší pozici děje nebo kam se posouvá finanční ohodnocení. A to se může přinejmenším při vyjednávání o navýšení platu u Vašeho současného zaměstnavatele hodit. 🙂

Více o službách mProfilu ZDE.

 

Mohlo by vás zajímat

Pro firmy

Potřebujete lidi k Vám do firmy? Chcete optimalizovat Vaše HR procesy? Kontaktujte nás, ozveme se vám co nejdříve zpět.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Pro uchazeče

Hledáte lepší pracovní uplatnění? Chcete, abychom vám dali vědět, až se pro vás vhodná pozice otevře? Nahrajte nám, prosím, váš životopis.

Vložením CV souhlasíte se zpracováním osobních údajů